top of page

SJK Kustannus

Kansainvälistä yhteistyötä!5.9.2018 vietetään ensimmäisen kerran kansainvälistä Suulla ja jalalla maalaavien taiteilijoiden päivää! Päivä on meille taiteilijoille tärkeä ja haluamme näin kunnioittaa yhdistyksemme perustajan, Erich Stegmannin (1912-1984) elämäntyötä ja sitä suurenmoista perintöä - yhdistystämme, joka toimii tänä päivänä aktiivisesti 72:ssa maailman maassa noin 780 taiteilijan voimin.


Järjestömme jäsenet kautta maailman etsivät oman tapansa päivän juhlistamiseen ja siten SJK:n kolme aktiivista naistaiteilijaa päätyivät yhteisnäyttelyyn, jossa he esittelevät töitään ja kertovat itse yhdistyksen toiminnasta keskiviikkona 5.9.2018 kello 12-18 Lissu Lundströmin galleriassa osoitteessa Kalevankatu 42, 00180 Helsinki.


TERVETULOA katsomaan, kuulemaan, kysymään ja nauttimaan taiteesta!

Comments


bottom of page